Nuoširdžiai ar dėl kiaulės?

Brandaus amžiaus vyriškiui vedžiau asmeninę sesiją,  kuri paskatino jį permąstyti savo poelgius ir įpročius.

Vyriškis (pavadinkime ponu X) – miestietis, turintis sodybą, kurioje (kaip daugelis tautiečių) pluša savaitgaliais. Visą savaitę ponas X gyvena ir dirba mieste, o savaitgaliais važiuoja darbuotis į savo sodybą užmiestyje. Darbų sodyboje tiek, kad per savaitgalį neįmanoma visko nudirbti, reikia pasiruošti techniką žemės darbams (darže užauginama vien bulvių po 30 maišų), nupjauti pievose, kieme ir sode žolę. Ponui X dažnai kyla mintis, jog žiauriai užsikniso tam kaime su darbais. Sakosi, jog dažnai pavydi tiems, kurie savaitgalius leidžia spoksodami į nesąmones rodantį ekraną, žvejodami, keliaudami. Bet kai žiemos savaitgaliais taip paspokso, tai laukia nesulaukia pavasario, kada galės vėl įsikinkyti kaip darbinis arklys. Pono X tapatinimasis su darbiniu arkliu – akivaizdus, todėl aiškinomės, iš kur tai kyla (kokie įsitikinimai skatina taip elgtis).

– Taigi normalu, jei turi žemės, ištrūkti iš miesto. Jei jau ilsiesi sodyboje, ji turi būti sutvarkyta (nupjauta žolė). Kad kelionė apsimokėtų, logiška, užsiauginti daržovių ir vaisių. Na, o jei jau juos augini, tai privalai jiems dirvą paruošti, tam reikalinga technika, kurią reikia prižiūrėti, t.y. paremontuoti.

– O kodėl privalai tai daryti? Juk galima parduoti sodybą ir keliauti, spoksoti į TV, daryti tai, ką norisi daryti,- gilinau pono X suvokimą.

– Juk taip gyventi yra normalu, taip gyveno mūsų tėvai, seneliai, – giliai susimąstęs atsakė ponas X ir samprotavo toliau. – Iš tikrųjų tai gali gyventi taip, kaip tu pats nori, o kas draudžia? Juk nusipirkti daržovių iš senuko turgelyje ar prie parduotuvės yra žymiai pigiau, nei pačiam auginti, – samprotavo ponas X.  – Ir ką žmonės pasakys, jei gyvensi taip, kaip nori?

Aišku, jog ponui X kitų pritarimas žymiai svarbesnis nei nuoširdumas su savim ir laimės jausmas.  Savaitgaliai kelia įtampą, nes jis nepajėgia sustabdyti ar bent sulėtinti žolės augimo, ne pono X jėgoms padaryti taip, kad daržovės užaugtų savaime, be žmogaus pastangų. Darbų prisikaupia tiek, kad kyla pyktis, neapykanta, visiškai dingsta mėgavimosi savaitgaliu ir gyvenimu džiaugsmas, nes ponas X gyvena du gyvenimus (kaimiečio ir miestiečio). Norisi gyventi taip, kaip gyveno seneliai ir tėvai (kaimiečio norai), tačiau norisi ir šiuolaikinių pramogų, kelionių (miestiečio norai). Laiko per savaitę ponas X turi tik tiek, kiek tas kaimietis arba miestietis. Ponui X tada kilo klausimas – ką tada daryti? Paklausiau, ką jis dabar jaučia?

– Pyktį ir susierzinimą. Anądien buvau pažadėjęs giminaičiams, jog pagelbėsiu sukrauti malkas, bet pats savo darbų neapsidirbu. Atrodo, kad reik važiuoti padėti, bet reikia ir pačiam žolę nusipjauti.

Analizuojant pono X jausmus šioje situacijoje, paaiškėjo įdomus dalykas. Uždavus klausimą, kodėl jam reikia važiuoti pagelbėti, išgirdau nuoširdžius atsakymus.

– Jei nepadėsiu malkų krauti, giminaičiai gali kiaulės nebeduoti (vieną kiaulę per metus, jie užaugindavo ponui X). Bet juk  ne visą gyvenimą gaudavom tą kiaulę, bet išgyvendavom. Tai ar aš dabar dėl tos kiaulės privalau erzintis?

Žinoma, ponui X net nereikėjo sakyti, kad vienintelis žmogus, kurį jis gali dėl viso erzulio ir pykčio kaltinti, yra jis pats ir jo įsitikinimai. Išsikėlėme problemą – ką daryti, kad ir avis liktų gyva, ir vilkas – sotus?

– Gali gyventi taip, kaip pats nori, – net nesuabejojęs atsakė ponas X.

– O kas draudžia taip gyvent? – paklausiau.

– Aš jau ne jauniklis, kad sugebėčiau pakeisti save, gal jau ir gyvensiu taip, kaip įpratęs. Bet paaiškėjo, kad viskas vyksta taip, kaip pats įsivaizduoji.

Gyvenimas – autentiškas sukimąsis aplink savo ašį. Kiek kartų sustosi ar nugriūsi sukdamasis – tai jau tavo reikalas, lengvai ar su keiksmais atsistosi – tavo pasirinkimas, tavo asmeninio įvaizdžio dalis. . Patys galime rinktis sukimosi aplink savo ašį tempą, ritmą ir stilių. Savo gyvenimą galime kurti ir gyventi taip, kaip mes patys norime.

Taigi, išsikelkime klausimą: Ar gyvenu klausydamas savęs, ar – mechaniškai, pagal įprotį? Padedu kitam iš meilės ar dėl kiaulės?Paveikslėlis

Registruotis į asmenines sesijas galima tel.: +370 614 02828

 

Reklama
Įrašas paskelbtas temoje Problemos ir jų sprendimas. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

1 komentaras

  1. Ingrida sakė:

    Kaip man patiko šitas straipsnis :).

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s