Kaip žaisti?

Išgirsti nuoširdų savo širdies balsą yra nelengva ir kartais net skausminga, jis dažnai neatitinka mūsų pačių vaidmens gyvenime. Paprasčiau suktis kaip voverei rate įsibėgėjusiu ritmu, maitinant save įprastais pasiteisinimais, jog dažnai pati esu aplinkybių auka, atsitiktinai susiklosčiusios situacijos dalyvė. Lengviau pasakyti sau ir kitiems, jog neturiu jėgų, gebėjimų, įgūdžių kažkokiai veiklai, negu įeiti į drąsą ir veikti.

Blaškymasis ir savo kelio ieškojimas – apsimestinė veikla, kai muilinam akis kitiems ir sau, tarsi nežinom savo tikrojo kelio, tarsi nesuvokiam, ko norim iš gyvenimo. Tačiau mūsų vidus žino tikslius atsakymus, jam net abejonių nekyla, kuo mes trokštame užsiimti. Kodėl tada klausiame ir laukiame patarimų? Tiesiog alkstam pritarimo iš šalies, dėmesio ir meilės, nes jų kažkodėl neduodame sau. Apsimetame, kad nepasitikime savimi, kad nevertinam savęs.  Jeigu žaidimų draugams apsiskelbiu, kad net nesuvokiu, kaip žaisti kamuoliu, dar emociją pastiprinu pasakymu, jog purviną kamuolį liesti man nemalonu, aplinkinių dėmesys man garantuotai padidėja (ir atrodo, jog visiškai jo negaučiau, jei tiesiog žaisčiau). Mūsų vidinės nosys  – auštai iškeltos, o išorėj apsimetam kukliais ir nedrąsiais – lengviausiu būdu žvejojam aplinkinių pritarimą (tačiau pasidaro neskanu, kai kiekvienas įsivaizduoja išmanantis žaidimą geriau už mane). Turiu pasirinkti, ar žaisiu pati, taip, kaip tinka ir patinka man, ar susitaikysiu, jog kiti tai išmano geriau negu aš ir, trokšdama dėmesio, klausysiu jų pradžiamokslinės išminties.

Kai priimame ir mylime save tokius (su trūkumais ir įskilimais), kokie esame, tampame patenkinti patys su savimi. Tada aplinka gali pritarti, gali nepritarti mūsų įgeidžiams, norams bei troškimams, tai jau nieko nebekeičia, nes mes gyvename tokį gyvenimą, kurį galime gyventi tik mes (žaidžiu taip, kaip smagu man). Juk niekas kitas negali gyventi nieko panašaus, nes jis – ne aš, o aš – ne jis. Kiekvienas turime visiškai išskirtinį, savitą gyvenimo žaidimo scenarijų, kurio kitas net nepajėgus nukopijuoti. 

– Būsiu švelni ir dėmesinga su savim 🙂

Reklama
Įrašas paskelbtas temoje Savęs pažinimas. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s