Dykinėjimas

karusele

Padykinėjus ir atsipalaidavus atsiveria platūs nauji horizontai 🙂

Šiandien grįžau iš aktyvaus Vilniaus į ramų ir lėtą pavasarį Klaipėdos užmiestyje. Kelionės laiką išnaudoju apmąstymams, susivokimams, išjautimams. Šįkart apmąstymų tema išsisuko apie dykinėjimo naudą. Informacijos kaupimas, įvairios sporto rūšys bei kitos kažkokios veiklos negali būt įvardijamos dykinėjimu, nes tai poilsis. Dykinėjimas ir yra dykinėjimas… dykai – t.y. tuščiai – be jokių tikslų ir lūkesčių praleistas laikas stebint save. Taigi, dykinėjimas yra ypatingas gebėjimas, kurį labai pamėgau praktikuoti.

Dykinėdama turiu laiko ir noro skrupulingai išnagrinėti savo praeitį bei apibendrinti dabartinį savo gyvenimo ritmą. Tai panašu į savo drabužių spintos peržiūrėjimą, bet svarbu ne pačiam sulysti į spintą, o išsitraukus peržiūrėti bei įvertinti drabužius. Rūšiuojant spintos turinį paprasta atskirti reikalingus ir nebedėvėsimus drabužius, o dykinėjant – naudingus ir beverčius įsitikinimus.

Dykinėdamas gali nuspręsti, jog esi pasiryžęs pokyčiams. Veiklumas bei intensyvumas sukuria tobulas galimybes pabėgti nuo savęs, o dykinėjimas, kartais net nelabai maloniai, atsuka Tave į save. Pamatęs, jog Tavęs nebetenkina ankstesnis Tu, įgyji galimybe save naujai susikurti.

Norėdami sukurti kažką naujo, turime skirti laiko atsipalaidavimui. Ar Tau pavyko kada nors sukurti kažką nuostabaus ir nepakartojamo išgyvenant stresą bei nepasitenkinimą? Man – ne.

Dykinėjimas sukuria puikią galimybę išvysti bei pasirinkti kitą savo gyvenimo kelionės kryptį. Tai, kas atrodo didžiausia problema, gali pasimatyti kaip didžiulė galimybė.

Išvada – padykinėjus ir atsipalaidavus atsiveria platūs nauji horizontai 🙂

Reklama
Įrašas paskelbtas temoje Savęs pažinimas. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s