Kas yra laimė?

laime

Kas yra laime?

Dažnai kitiems sakome ir patys išgirstame linkėjimą: ,,Būk laimingas“. Taip, juk tai didžiausias noras, bet kaip tai padaryti, kokiu būdu taip būti? Pavyzdžiui, kai pasako, jog turi vairuoti saugiai, mes žinom, ką tai reiškia, nes yra aiškios ir tikslios vairavimo taisyklės. O kur surašytos universalios, visiems suprantamos, laimingo gyvenimo taisyklės? Tai kas yra laimė? Gražūs išoriniai atributai – smagu, bet kažkodėl nesijauti laimingas. Šlovė, valdžia, pripažinimas – ją turintys – nebūtinai yra laimingi. Peršasi mintis, jog išorėje rasti laimės, kaip lobio, neįmanoma. Logiška, jei nėra išorėje, vadinasi, snūduriuoja viduje, laukia, kol bus pažadinta. Materialūs dalykai, džiugios akimirkos, gražūs santykiai su kitais suteikia žmogui pasitenkinimo jausmą – jis irgi yra gerai. Tačiau laimę jaučiame tik tada, kai sutinkame ją jausti, kai pažadiname ją savyje, kai leidžiame jai švytėti.

Paradoksas, sakysite: ,,Tai ką, ar aš kvailys, kad neleidžiu sau būti laimingam?“ Neleidžiam, nes esame įpratę save kankinti, nes mėgaujamės pasipuošę aukos kostiumu, mėgstame žaisti su nerimą pažadinančiomis mintimis. Įsivaizduojame, kad kažkas turi padaryti mus laimingus. Ieškome laimės kituose, nes patys su savimi esame nelaimingi. Akivaizdu, jog turime pasirinkimą – ieškoti laimės arba sutikti ją jausti. Tereikia nukreipti dėmesį į savo širdies ketinimus, pamatyti tikrąjį save. Paklausti savęs: ,,Kas man yra laimė?“ Kyla klausimas: ,,Tai laimę galime atrasti, kai tampame akylesni?“ Galima teigti, jog taip, nes tada atsiveriame galimybei ją jausti. Žingsniuojame iš vienų savo gyvenimo aplinkybių į kitas, tampame sąmoningesni, pastabesni ir, netikėtai suvokiame, kad esame laimingi. Kiekvienas laimę matome ir jaučiame savaip, jos neįmanoma pagaut, pasiimti, nusipirkti, pasiskolint. Širdies gelmėje aptikta laimė visiškai nepriklauso nuo išorinės sėkmės ar nesėkmės, nuo patogumo sąlygų. Laimingas būni tada, kai pasirenki tokiu būti (nebūtinos kažkokios apeigos ar ritualai), kai nustoji graužti save, kai suvoki, jog laimė yra būsena, kuri nepriklauso nuo mano elgesio.

Paklauskime savęs: ,,Kada aš jaučiuosi laimingas? Kas yra laimė?“ Ir visiškai nesvarbu, kokio atsakymo sulauksime, leiskime atsakyti savo širdžiai, tiesiog leiskime sau tai patirti.

Aš jaučiuosi laiminga, kai realizuoju save, kai nešu tą laimę kitiems (kaip ir kokiu būdu ją nešioju, nelabai suprantu, svarbu, kad jaučiuos laiminga).

Po šėlionių, džiugaus nekantrumo
Atkeliauja širdin ramuma, ilgesys
Dovanoki sau žodį ,,atleidžiu“
Juo atversi į laimę duris
Pažadėk sau mylėti ir laimint,
Kad kiekvienas miegotų naktim
Laimė širdį pažadina džiaugsmui
Tik tada, kai sau leidi nurimt.

Panašūs straipsniai:

Kaip pažinti save?

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s